نکات مهم  :

1- مرکز فناوری اطلاعات پاسخگوی سوالات و مشکلات اتصال به کلاس های مجازی می باشد و می توانید با شماره تماس 31535003، 31535009 و 31535006  در ساعات  اداری  از 09:00 الی 16:00 تماس حاصل نمایید.

2- دانشجویان محترم می بایست برای ورود به کلاس مجازی  به آدرس srm.semnan.ac.ir  مراجعه نمایند و با کلیک بر روی آیکن آموزش مجازی وارد سیستم LMS  دانشگاه شوند.

پيشنهادات فناوري اطلاعات برای اساتید محترم

 • بهتر است از Laptop و PC  برای ارائه استفاده نمایند.
 • به منظور پایدار بودن خطوط اینترنت و سرعت بالای آن  از اینترنت داخل دانشگاه استفاده نمایید.
 • مطمئن گردید که کامپیوتر یا دستگاههای دیگر شما یا اعضای خانواده  در حال دانلود يا آپلود به شبکه هاي cloud نباشند. همچنین توصیه می گردد که در تنظیمات گوشی موبایل خود بخش پشتیبانی گیری بر روي Cloud را موقتا غیر فعال نماييد.
 • برای استفاده از کلاس مجازی به حداقل یک اینترنت با سرعت 512KB نیاز می باشد و سرعت خود را می توانید با آیتمی که در سایت مرکز فناوری اطلاعات در وسط صفحه به عنوان تست سرعت اینترنت انجام دهید.
 • توصیه می شود از اینترنت اشتراکی به وسیله موبایل (hotspot)  استفاده نگردد. بدلیل اینکه اگر در حین اتصال با گوشی شما تماس گرفته شود يا پيامک دريافت نماييد، ارتباط اینترنت شما در اين حين قطع خواهد شد ولي استفاده از مودم هاي 4g  که توصيه مي گردد چرا که اين مودم ها مي تواند سرعت ارسال و دريافت بسيار بالاتري در اختيار شما قرار دهد.
 • درصورت عدم نیاز به Desktop Sharing  از نسخه تحت وب Adobe Connect استفاده نمايید که در نگارش و نمایش متون فارسي در محيط هاي چت و غيره دچار مشکلي نباشید.
 • بهتر است فایل های present خود را قبل از شروع کلاس ها در Adobe Connect آپلود نمایید.
 • بهتر است از امکان  Desktop Sharing  در Adobe Connect هنگامیکه  که از سرویس اینترنت ADSL (بدلیل سرعت ارسال پایین) استفاده می نمایند خودداری نمایید. و فایل های present را آپلود نمایید و از امکان Share Document برای ارائه استفاده نمایید که صدای اساتید در هنگام ارائه با کیفیت مطلوب و بدون قطع و وصل شدن برای دانشجویان شنیده شود.
 • بهتر است در Adobe Connect از به اشتراک گذاری تصویر Webcam خود هنگامیکه از سرویس های اینترنت ADSL (بدلیل سرعت ارسال پایین) استفاده می نمایند خودداری نمایید.
 • بهتر است قبل از شروع هر کلاسی در نرم افزار Adobe Connect  از بخش Meeting   آیتم  Audio Setup Wizard  میکروفون و اسپیکر خود را تست نمایید.

 

پيشنهادات فناوري اطلاعات برای دانشجویان

 • دانشجویان به عنوان شرکت کننده در کلاس های مجازی می توانند از هر دستگاه به سیستم متصل گردند.
 • دانشجویان درصورت عدم نیاز به Desktop Sharing  از نسخه تحت وب Adobe Connect استفاده نمايند که در نگارش و نمایش متون فارسي در محيط هاي چت و غيره دچار مشکلي نباشند.
 • دانشجویان برای ورود به کلاس حتما می بایست از srm.semnan.ac.ir  واردگردند که حضور و غیاب آنها در سیستم ثبت گردد.

******************************************************************************************************************

آموزش LMS (سامانه امید) دانشگاه ویژه اساتید

****************************************************************************************************************

آموزش LMS (سامانه امید) دانشگاه ویژه دانشجویان (دردست آماده سازی)

***************************************************************************************************************

 

  راهنمای انگلیسی سایت Adobe  
Smartphone Tablet  
PDF link PDF link نسخه میزیاان یا اراته دهنده  (اساتید)    --  For Hosts/Presenter
PDF link PDF link نسخه شرکت کننده ( دانشجو )   --   For Participants