به استحضار می رساند سامانه نمایاب دانشگاه سمنان برای اولین بار به منظور دریافت اطلاعات کلیدی نشریات در نمایه های معتبر ملی و بین المللی در دانشگاه سمنان تولید و مورد بهره برداری قرار گرفته است. از قابلیت های خوب این سامانه می توان امکان دریافت اطلاعات نشریات شامل: نمایه مجلات، ضریب تأثیر مجله، چارک یا Quartile نشریه، رتبه بندی نشریات را در هر گروه موضوعی بر شمرد. دریافت MIF  هر نشریه مطابق با اطلاعات درج شده در پایگاه های معتبر ملی و بین المللی ( JCR , Scopus و ISC ) مربوط به سال‌های ۱۹۹۹ تا  ۲۰۲۲، این سامانه را به عنوان سامانه ای جامع با قابلیت جستجو از هر نشریه بر اساس نام نشریه یا شاپا (ISSN) برای ارائه خدمت به جامعه علمی - پژوهشی کشور مطرح کرده است.

همچنین این سامانه به گونه ای طراحی شده است که پس از اعلام اطلاعات نشریات مربوط به سال 2023 از سوی پایگاه های معتبر ملی و بین المللی امکان بروزرسانی و ورود اطلاعات جدید را نیز دارا می باشد. شایان ذکر است این سامانه برای دریافت اطلاعات مربوط به مقالات معتبر در نشریات با هدف انتخاب نشریه مناسب برای ارسال مقاله به آن نشریه مناسب می باشد. همچنین اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها می توانند برای ارائه مستندات لازم به منظور بررسی در ترفیع، هیأت ممیزه، پایه های تشویقی، پژوهانه و ...  از این سامانه بهره مند شوند.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات مورد نظر می توانند از طریق آدرس Profile.semnan.ac.ir/journals از این سامانه کاربردی بهره برداری نمایند. این سامانه با همکاری تیم مدیریت فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی دانشگاه سمنان تولید شده است.