فرآيند ثبت درخواست محاسبات سنگين دانشگاه سمنان 

ابتدا وارد سامانه  درخواست و  محاسبه تعرفه استفاده از سرویس محاسبات سنگين دانشگاه سمنان به آدرس hpc.semnan.ac.ir  گردید. 

1 ) پس از ورودبه این سامانه از طریق کد ملی خود  درخواست خود را با دقت و با توجه به نیاز خود برای انجام محاسبات نرم افزار درخواستی ثبت نماييد پس از محاسبه و  تایید نهایی سامانه به شما شماره پيگيري خواهد داد،با این شماره پیگیری می توانید از وضعیت مراحل انجام در خواست خود آگاه گردید و یا این سرویس در خواست شده خود را تمدید زمانی یا ارتقا سخت افزاری دهید.

لازم به ذکر است اگر دانشجو می باشید می توانید از سه طریق هزینه های این سرویس را پرداخت نمایید.

 الف ) به صورت پرداخت آنلاین که پس از محاسبه، آیتم پرداخت آنلاین به شما نمایش داده می شود

ب) از طریق پژوهانه استاد راهنما که باید پس از ثبت به این طریق استاد راهنمای شما باید در سیستم پژوهانه خود (sampad.semnan.ac.ir) اقدام به تایید درخواست شما نماید تا در خواست شما پس از تایید استاد راهنما به فناوری اطلاعات برای تحویل منتقل گردد.

ج) در صورتیکه دانشکده ها و اساتیدی که در خرید سیستم های محاسباتی و یا GPU  مشارکت نموده اند می توانند از کد VIP  دانشکده خود استفاده نمایند تا  از اعتبار سیستم محاسباتی مانده خود و یا اعتبار دانشکده استفاده نمایند و مشمول هزینه نمی گردند.

تمامی فرآیند ارسال درخواست و فرآیند کار به صورت پیامک به متقاضی پیامک می گردد.

4) پس از اینکه  درخواست شما به صورت الکترونیکی به  سمت کارشناس فناوری اطلاعات بخش محاسبات سنگین ارسال می گردد تا سیستم پردازش سنگین را با توجه به درخواست شما آماده نماید و این کارشناس پس از آماده نمودن آن به صورت ایمیل توضیحات اتصال به این سیستم را برای ایمیل ثبت شده در درخواست ارسال می نماید پس از آماده شده سیستم درخواست کننده به صورت پیامک نیز مطلع می گردد.

5) تمامی سوالات و مشکلات این خدمات به صورت ایمیلی net@semnan.ac.ir  پاسخ داده می شود و از مراجعه حضوری خودداری نمایید و به کاربرانی که به صورت ایمیل درخواست پشتیبانی می نمایند با اولویت بالاتر پاسخ داده می شود.

6- بستگی به نوع درخواست و نرم افزار مربوطه زمان تحویل سیستم بین 1 تا 7 روز کاری زمان می برد .