افزايش و بهبود امنيت سامانه مرتبط با ورود به كلاسهاي مجازي و خدمات دانشجویی دانشگاه سمنان

مدير فناوري اطلاعات دانشگاه اعلام كرد كه در راستاي تامين امنيت كاربران ورود به كلاسهاي مجازي و خدمات دانشجویی، تمام دانشجويان محترم در اولين ورود خود به سامانه Srm.semnan.ac.ir براي حضور در كلاسهاي مجازي، بايد برای این سامانه رمز عبور خود را قرار دهند.

مدير فناوري اطلاعات دانشگاه اعلام كرد كه در راستاي تامين امنيت كاربران كلاسهاي مجازي دانشگاه، تمام دانشجويان محترم در اولين ورود خود به سامانه Srm.semnan.ac.ir  براي حضور در كلاسهاي مجازي، بايد رمز عبور خود را تغيير دهند. استاديار علم اطلاعات دانشگاه سمنان همچنين افزود: چند نكته كاربردي و مهم در استفاده از كلاسهاي مجازي در دانشگاه وجود دارد كه رعايت آنها مي تواند منجر به بهبود اتصال به كلاسهاي مجازي شود برخي از اين نكات عبارتند از:

  1. براي اينكه در استفاده از كلاسهاي مجازي در گوشي هاي هوشمند با مشكل مواجه نشويم بهتر است كه از مرورگر استاندارد و به روز (مانند فايرفاكس يا كروم) استفاده كنيم.
  2. برای مشاهده رکورد ظبط شده اساتید در گوشي هاي هوشمند از بروزر Puffin Web Browser که قابلیت مشاهده فایل Flash  را دارد استفاده نمایید.
  3. قبل از اتصال به سامانه هاي دانشگاه و آموزش دقت كنيد تا به فيلترشكن و سرويس هاي Vpn خارج از كشور متصل نباشيد، اين موضوع مي تواند منجر به كندي ارتباط شما در استفاده از كلاسهاي مجازي شود.
  4. براي ورود به كلاس مجازي صرفا از طريق سامانه Srm.semnan.ac.ir اقدام كنيد.
  5. با توجه به مكاتبات دانشگاه سمنان با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و نيز با اپراتورهاي مختلف، استفاده از اينترنت صرفا براي كلاسهاي مجازي دانشگاه رايگان است. ممكن است برخي اپراتورها علي رغم اينكه از سمت وزارت ارتباطات آدرس سرورهاي مجازي دانشگاه به آنها اعلام گريده است، همچنان اقدامي نكرده باشند. فناوري اطلاعات دانشگاه همچنان پيگير اين مساله است.

همچنين مهندس محمدنژاد، مسئول شبكه دانشگاه نيز به روابط عمومي دانشگاه گفت: براي بهبود سيستم كلاسهاي مجازي و افزايش امنيت كابران تمهيداتي انديشه شده است به گونه اي كه دانشجويان محترم بايد ضمن حفاظت از رمز عبور خود در ورود به كلاسهاي مجازي، نسبت به تغيير آن در اولين ورود (پس از طي نمودن مراحل احراز هويت) به سامانه srm.semnan.ac.ir اقدام نمايند.

مهندس محمدنژاد ضمن اعلام اين خبر گفت: مسئوليت يوزرنيم و پسورد برعهده شخص دانشجو مي باشد و  در صورتي كه دانشجويان محترم براي ورود به سامانه با مشكل مواجهه باشند مي توانند با شماره هاي 31535000 يا 31535003  و نيز ايميل  (net@semnan.ac.ir) ارتباط برقرار كنند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *