بهره برداری از سامانه آزمون های دانشگاه سمنان

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه اعلام کرد: به همت کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه، سامانه آزمون ساز دانشگاه سمنان طراحی و آماده بهره برداری شد.

دکتر رحمان معرفت با اعلام این خبر افزود: بر اساس درخواست معاونت محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، سامانه آزمون ساز دانشگاه سمنان برای برپایی آزمون های مستمر و آزمونهای پایانی دانشجویان دانشگاه طراحی و تولید شد و در اختیار اساتید محترم قرار گرفت.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه همچنین افزود: با توجه به شرایط دانشگاه و به دلیل عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن تلاش برای فراهم کردن زیرساخت لازم برای برگزاری کلاسهای مجازی، اقدام به آماده سازی سامانه آزمون نیز کرده است و برای ارتقای امنیت بانک سوالات امتحانی، قوانین خاصی برای دسترسی افراد به سامانه آزمون تدارک دیده است. رمزنگاری بانک اطلاعات سوالها و پاسخ ها، در سامانه مذکور مورد توجه ویزه قرار گرفته است و در چند مرحله مورد تست نفوذ نیز قرار گرفته است.

استادیار علم اطلاعات دانشگاه افزود: دانشجویان محترم برای ورود به سیستم امتحانات باید از سامانه srm.semnan.ac.ir استفاده کنند و پس از ورود به سامانه، باید با کلیک بر روی آیکون امتحانات، درسی که باید آزمون دهند را انتخاب کنند. هر امتحان دقیقا در زمان و تاریخ برگزاری فعال خواهد شد و صرفا در همان بازه زمانی قابل مشاهده می باشد. سیستم به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان محترم می توانند تایمر معکوس نشان دهنده زمان باقی مانده تا فرا رسیدن زمان امتحان را مشاهده نمایند.تا پیش از زمان و تاریخ برگزاری امتحان، امکان ویرایش، حذف و یا طراحی مجدد آزمون وجود دارد.

همچنین مهندس محمدنژاد، مسئول تیم طراحی سامانه آزمون ساز دانشگاه نیز اعلام کرد: در طراحی این سامانه یک تیم حرفه ای از برنامه نویسان دانشگاه به مدت چندین ماه مشغول به فعالیت بودند و در نهایت امکان استفاده از آن برای همکاران محترم دانشگاه فراهم شد. مسئول شبکه دانشگاه همچنین افزود: در طراحی سوالها، اگراساتید محترم تعداد سوالات بیشتری برای امتحان طراحی نمایند (به صورت فصل بندی و یا بدون فصل بندی)، در انتهای مراحل طراحی سوال می توانند مشخص نمایند که برای هر دانشجو حداکثر چند سوال نمایش داده شود. سامانه به گونه ای طراحی شده است که بر اساس الگوریتم انتخاب تصادفی (Random) از مجموعه سوالات شما در یک فصل یا همه فصول، به صورت رندم به هر دانشجو سوالات متفاوتی را نمایش خواهد داد که ضریب تقلب و کپی برداری از همدیگر را پایین بیاورد.

مهندس محمدنژاد همچنین افزود: در مورد آزمون های چند گزینه ای طراحی شده در سامانه باید گفت که به صورت رندوم، گزینه مرتبط با پاسخ ها جابجا می گردد. همچنین در این سیستم دانشجو می تواند فایل های پیوست شده در سؤال را مشاهده نماید و می تواند فایل هایی که به صورت دستی بر روی کاغذ پاسخ داده است را نیز بارگذاری نماید. یکی از قابلیت های این نرم افزا  اینست که  دانشجو می تواند برای هر سوال نظر خود را به استاد ارائه دهد.

لازم به ذکر است که اساتید محترم می توانند از فیلم آموزشی موجود در سامانه برای آشنایی با نحوه کار با سامانه استفاده نمایند. همچنین مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه طبق برنامه ریزی و اعلام قبلی تلاش خواهد کرد تا چندین کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه آزمون ساز دانشگاه برگزار نماید.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *