يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨
استفاده از Cloud با موبایل

استفاده از نرم افزار ownCloud  در سیستم عامل اندروید موبایل

شما می توانید نرم افزار را از همین وبسایت دانلود نمایید و بر روی گوشی خود نصب کنید .

پس از نصب نرم افزار که دقیقا فرآیندی مشابه با نصب دیگر App های اندرویدی دارد صفحه ای مطابق شکل زیر به شما نمایش داده می شود .

در فیلد server آدرس cloud.semnan.ac.ir را وارد نمایید که بعد از این عمل به شما صفحه certificate نمایش داده می شود . مطابق شکل  Yes  را انتخاب نمایید . و در فیلد های Username و Password ، نام کاربری و رمز عبوری که از کارشناسان فناوری اطلاعات دریافت کردید را وارد نمایید .

به اشتراک گذاشتن فایل

نرم افزار بر روی گوشی شما باز می شود و اطلاعات cloud برای شما نمایش داده می شود .

برای به اشتراک گذاشتن یک فایل لازم است قسمت مشخص شده بر روی شکل بالا را انتخاب کنید . که صفحه زیر برای شما باز می شود .

 

حال لازم است تا قسمت مشخص شده بر روی شکل بالا را انتخاب کنید و مراحل را ادامه دهید .

در تصویر بالا با استفاده از ADD USER OR GROUP می توانید فایل مورد نظر را به اشتراک بگذارید .

گاها لازم است تا برای به اشتراک گذاری فایل ها یک لینک را در اختیار کاربران قرار داد . برای این کار باید ر تصویر بالا SHARE LINK را فعال کرد . به محض فعال سازی صفحه زیر برای شما نمایش داده میشود .

حال شما باید برای ارسال لینک یکی از گزینه های بالا را انتخاب کنید . بعنوان مثال می توانید با استفاده از Hangouts ویا Telegram لینک ایجاد شده را به اشتراک بگذارید تا کاربران بتوانند از آن استفاده نمایند .

تعیین رمز عبور برای فایل به اشتراک گذاشته شده

شاید شما لازم داشته باشید تا برای حصول اطمینان از دسترسی امن کاربران به فایل خود ، بر روی آن یک پسورد فعال نمایید همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است بعد از فعال سازی Password protect از شما یک رمز عبور خواسته می شود . از این پس کاربران بعد از دانلود فایل شما برای دسترسی به آن باید رمز عبور مشخص شده را وارد نمایند تا محتوا ی فایل به آنها نمایش داده شود .

تعیین مدت زمان به اشتراک گذاری

یکی دیگر از کاربردهای این نرم افزار ، تعیین مدت زمان به اشتراک گذاری است . یعنی فایل تا چه زمانی به اشتراک گذاشته شود و لینک مربوط به آن تا چه زمانی معتبر است کافیست تا قسمت مشخص شده بر روی تصویر زیر را انتخاب کنید .

بعد از فعال سازی گزینه Set expiration date صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود . انتخاب زمان به سادگی امکان پذیر است .

آپلود فایل از گوشی بر روی Cloud

می توانید با استفاده از این نرم افزار فایل های تلفن همراه خود را بر روی Cloud آپلود نمایید برای این کار باید بر روی علامت  +   در گوشی پایین سمت راست نرم افزار کلیک نمایید .

اگر Upload را انتخاب کنید . صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود .

برای بارگذاری فایل دو انتخاب دارید. Copy file باعث می شود بعد از اتمام فرآیند بارگذاری فایل مدنظر از تلفن همراه شما پاک نشود ، حال آنکه با انتخاب Move file فایل ها شما پاک می شوند .

 

Copyright 2019 © Semnan University. :: It.semnan.ac.ir 
Net@semnan.ac.ir

کلیه حقوق این سایت به مرکز  فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان تعلق دارد.